Blender ręczny - wspaniały sposób na zdrowe żywienie

27 czerwca 2019

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad zmianą swoich nawyków żywieniowych ale przeszkodą w przejściu na "zdrowe" produkty była monotonia i niechęć do jedzenia wciąż surowych owoców? Czy próbowałeś stworzyć ze zdrowych składników lekki posiłek ale czas poświęcony na czyszczenie zwykłego blendera odwiódł Cię od dalszych eksperymentów? Jeśli tak, odpowiedzią na Twoje problemy może być blender ręczny!

Niewątpliwą zaletą ręcznego blendera jest szybkość użycia. Gdy tylko najdzie nas głód, możemy nie ograniczając niczym naszej fantazji stworzyć pożywny i zdrowy koktajl z dowolnie dobranych składników takich jak owoce czy przetwory mleczne.Jedynym ograniczeniem jest tu nasza wyobraźnia! Szybkość przygotowania tego typu zdrowych posiłków potrafi sprawić, że niejednokrotnie w sytuacji gdy dopadnie nas głód, ze zwykłego lenistwa zamiast przygotowania tłustego i niezdrowego dania, wrzucimy po prostu do blendera mieszankę owoców i jogurt, doprawiając to wszystko kakao, wiórkami kokosowymi czy też kostką czekolady. Chęć na pożywne śniadanie? Żaden problem! Zalewając płatki śniadaniowe koktajlem na bazie jogurtu i owoców uzyskamy wspaniale smakujący i lekki posiłek. A może uprawiasz sport i chciałbyś zjeść coś przed treningiem ale zdajesz sobie sprawę że kanapka przyprawi Cię o napad kolki? Również i w tej sytuacji ratunkiem staje się ręczny blender! Urządzenie sprawdzi się również w przygotowywaniu zup oraz sosów, ciasta na naleśniki i całym mnóstwie innych zastosowań. Ponadto blender ręczny zajmuje bardzo niewiele miejsca i nie będzie uciążliwy nawet jeśli zakupimy go do bardzo małej kuchni.

Inwestując w ręczny blender otworzymy przed sobą całe mnóstwo możliwości. Spełnienie niejednej kulinarnej fantazji staje się dziecinnie proste a i sprzątanie po wszystkim przestaje pożerać nasz czas. Wystarczy że świeżo po przygotowaniu posiłku włożymy nasadkę do ciepłej wody z płynem do mycia naczyń i uruchomimy obroty - następnie pozostaje nam już tylko przetarcie nasadki z wierzchu. Bajecznie łatwe! Zapewne nie raz od przygotowania sobie smacznego posiłku odstraszała Cię perspektywa zmywania naczyń i ostatecznie zadowalałeś się niezbyt smacznym posiłkiem, niewiążącym się jednak z perspektywą żmudnego sprzątania? Z blenderem ręcznym ten problem w zasadzie przestaje istnieć.

Podsumowując - niewielki wydatek jakim jest ręczny blender bardzo szybko zostanie przez nas zapomniany wobec szeregu korzyści jakie możemy dzięki niemu uzyskać. Łatwe komponowanie dietetycznych koktajli opartych o zdrowe składniki, niekosztujące nas dużych ilości czasu, za to pozwalające puścić wodze kulinarnej fantazji jest chyba najbardziej kuszącą korzyścią z zakupu. Blender taki nie będzie jednak czekał w naszej kuchni do momentu aż najdzie nas ochota na koktajl. Jest to pełnowartościowy mikser, za pomocą którego przygotujemy zupę-krem czy też sos. Jeśli dodamy do tego zalety w postaci błyskawicznego czyszczenia i prostoty obsługi, otrzymujemy chyba najbardziej uniwersalne narzędzie jakie może trafić do naszej kuchni. Podsumowując - inwestycja w blender ręczny to same zalety. Próżno szukać wad takiego zakupu!

Autor

Ewelina Mączyńska

Redakcja eeeby.pl

To może Cię zainteresować