Jak osiągnąć swoje cele fitness w 2017 r.

6 maja 2022

Nadszedł nowy rok! Dla wielu z nas oznacza to poświęcenie chwili na zastanowienie się nad naszymi celami fitness na 2017 rok. W tym wpisie podzielimy się kilkoma pomocnymi wskazówkami na temat wyznaczania celów, których będziesz mógł się trzymać przez cały rok, co pozwoli Ci czuć się szczęśliwszym, zdrowszym, silniejszym i bardziej spełnionym.

Pomyśl o poprzednich latach i o tym, gdzie mogłeś mieć trudności z realizacją swoich celów. Czy były to wymagania w pracy? Czy były to obowiązki rodzinne? Czy chodziło o utrzymanie życia towarzyskiego? A może te wszystkie przyjęcia i sezonowe uroczystości, które pojawiają się co roku? Cokolwiek to było, pamiętaj, że obowiązki życiowe będą zawsze aktualne, niezależnie od wszystkiego.

Zacznijmy więc od nowa rok 2017 dzięki tym 5 wskazówkom...

1. Przeformułuj swoje cele, aby były bardziej realistyczne.

Pomyśl o swoim ostatecznym celu (zapisz go), a następnie przełóż go na to, co uważasz za realistyczne i osiągalne w skali tygodnia. Wiedz, że zawsze możesz go zwiększyć, ale zbyt wysokie wymagania często prowadzą do wypalenia zawodowego. 3.

Dobrze jest wyznaczyć sobie kamienie milowe na cały rok. Może na każde dwa lub trzy miesiące? A w ciągu roku kalendarzowego może masz kilka imprez fitness, w których bierzesz udział, takich jak 5k, półmaraton, Warrior Dash, Tough Mudder, rekolekcje jogi, cokolwiek, co da ci cel do osiągnięcia.

Ale w skali tygodnia utrzymuj motywację, myśląc o swoich celach w mniejszych przedziałach czasowych. Pomyśl też o zatrudnieniu kogoś, kto będzie z tobą ćwiczył - więcej na ten temat poniżej.

2. Aplikacje fitness i urozmaicanie treningów.

Istnieje wiele naprawdę świetnych aplikacji fitness, które pozwalają na określenie celów i są zaprojektowane tak, aby pomóc Ci osiągnąć te cele w rozsądny sposób. Dosłownie powiedzą ci, co masz robić, jak często to robić itd. Są one dość obszerne i stanowią świetne narzędzie motywacyjne.

Kluczem do sukcesu jest także urozmaicanie treningów! Kilka miesięcy temu napisaliśmy wpis na blogu o tym, dlaczego jest to tak ważne dla osiągnięcia celów fitness, więc zdecydowanie przeczytaj go tutaj. Nikt nie lubi robić w kółko tego samego. Pomyśl o różnorodności!

3. Usprawnij swoje cele żywieniowe.

Planowanie i kupowanie posiłków może wydawać się przytłaczające. Myśl w sposób uproszczony i KOLOROWY. Im więcej kolorów na talerzu lub w misce, tym więcej składników odżywczych. Obfita sałatka, miska Buddy lub zwykła zielenina, ziarna i chude białko są wystarczająco proste!

Możesz również pomyśleć o świadomym ograniczeniu cukru rafinowanego i glutenu. Tak, pojawią się zachcianki, ale znajdź substytuty, które dadzą Twojemu organizmowi to, czego szuka. Zdziwiłabyś się, jakie to proste! Często masz ochotę na słodycze lub czekoladę? Kup kilka tabliczek ciemnej czekolady i odłam kilka kwadracików, kiedy najdzie cię ochota. Uwielbiasz chleb, krakersy, ciasteczka? Wypróbuj niektóre z tych bezglutenowych produktów i zobacz, jak się po nich czujesz.

4. Bądź odpowiedzialny z pomocą partnera.

Dwóch jest zawsze lepszych niż jeden, a posiadanie partnera fitness pomoże utrzymać motywację, która jest kluczowa. Znajdź kogoś, kto ma podobne cele związane z fitnessem i odżywianiem i umówcie się na cotygodniową randkę. Motywujcie się nawzajem, działajcie jako zespół, a nawet rozważcie zapisanie się na wspólne zawody, aby utrzymać motywację na wysokim poziomie.

5. Pozostań w formie, robiąc to, co kochasz, i miej plan B.

Bycie fit i w formie to styl życia, pamiętaj o tym. Łatwiej jest uczynić treningi częścią swojego życia, gdy kochasz to, co robisz. Zastanów się, co Cię motywuje ~ piesze wędrówki, bieganie, rozciąganie, jazda na rowerze, joga itp. i zrób wszystko, by stało się to częścią Twojej cotygodniowej rutyny.

Dobrze jest też mieć plan B na wypadek, gdyby życie odbiło się czkawką i trzeba było zmienić bieg w danym dniu/tygodniu. Cassey Ho ma wspaniały kanał na YouTube o nazwie Blogilates , na który warto zaglądać w dni, kiedy masz mało czasu na trening. Jej filozofia polega na tworzeniu krótkich filmów (5-10 minut), które pobudzają krew i mięśnie do spalania, zachęcając ludzi, że nawet 5-minutowy trening jest lepszy niż nic. W swojej ofercie ma również wiele pełnowymiarowych treningów POP Pilates oraz zabawnych treningów Bootcamp Sculpting, które możesz wykorzystać, gdy masz więcej czasu. Serwis Yogaglo to także doskonałe źródło informacji, dzięki któremu możesz zabrać swoje ćwiczenia ze sobą, gdziekolwiek jesteś, nawet do pokoju hotelowego!

Nie stresuj się myśląc o osiągnięciu swoich celów fitness w tym 2017 roku. Kiedy zdasz sobie sprawę, że fitness i odżywianie to styl życia, nadal możesz być towarzyski, szczęśliwy i zdrowy, jeśli oprzesz to na robieniu tego, co kochasz.

Autor

Karolina Rembel

Redakcja eeeby.pl

To może Cię zainteresować